Bal karnawałowy

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 30.01.2023r.  w Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce oraz oddziale zamiejscowym w Lubinie, gdzie odbyły się wielkie Bale Karnawałowe.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za swoich ulubionych  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję panie nauczycielki zamieniły się w wodzirejów, którzy zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką. Przebierańcy świetnie się bawili  uczestnicząc we wspólnych zabawach. Dzieci uczestniczyły w tradycyjnych zabawach karnawałowych, nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie rywalizowali. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku dzieci śpiewały znane piosenki. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*